امروزه در میان سیل انبوه انواع وب سایت ها ، بازار شلوغ طراحی سایت ، طراحی سایت تفریحی و سرگرمی از بقیه داغ تر است . چرا که این سایت ها معمولا در دسته پر بازدید کننده ترین سایت ها قرار می گیرند .
تصاویر خنده دار، بازی های آنلاین ، پیامک ها ، دانلود موسیقی یا کلیپ های کوتاه و … همه و همه از موارد جلب بازدید کنندگان به این وب سایت ها است .
بنابر این اگر طراحی وب سایت تفریحی صحیح بوده و از ساختار و قالب مناسب برخوردار باشد یقینا یکی از پر بازدید کننده ترین وب سایت ها خواهد بود .

باید بدانید که طراحی وب سایت تفریحی به دو دسته تقسیم می شود . دسته اول طراحی وب سایت های تفریحی برای ارائه بازی های آنلاین و مسابقات بوده و دومین دسته طراحی وب سایت های تفریحی مربوط به سایت هایی با محتوای سرگرم کننده مانند داستان های کوتاه و پیامک ها و … است که دسته اول ممکنه است از لحاظ امکانات و ساختار با دسته دوم قدری متفاوت باشد .

محتوا و امکانات در طراحی سایت تفریحی :

ویژگی های یک سایت تفریحی موفق:

  1. در طراحی سایت تفریحی مهمترین مسـئله ای که باید در نظر داشته باشیم تا بتوانیم مخاطبان را جذب کنیم ، رعایت مسائل مربوط به بهینه سازی سایت می باشد . زیرا می توان از طریق موتورهای جست و جو ، کاربران زیادی را نسبت به وب سایت خود جذب کنیم .
  2. سرعت لود سایت های تفریحی باید آنقدر بالا باشد تا کاربران را فراری ندهد .

3. سایت های تفریحی باید گرافیک و چیدمان کاربر پسند داشته باشد . نمایش منو ها و دسته بندی بخش های متنوع سایت باید به گونه ای باشد تا کاربر بتواند به راحتی به بخش های مورد نظر خود راهنمایی شود و هم نسبت به خواندن مطالب دیگر سایت جذب شود . علاوه بر آن متوجه بنرهای تبلیغاتی هم شود .

کسب درآمد :

هنگامی که آمار بازدید از یک سایت تفریحی افزایش می یابد ، می توان از آن به عنوان تبلیغات وب سایت ها و محصولات تجاری استفاده کرد . در این میان ، فروشگاه های اینترنتی و دیگر سایت های سرگرمی شاید بهترین مشتریان برای تبلیغ باشد . کسب درآمد بالا و بازدید مداوم مخاطبان از مهمترین هدف یک وب سایت تفریحی و سرگرمی است .

بنابراین راه درآمد وب سایت های تفریحی تبلیغات و فروشگاه ها است . به همین دلیل مهم ترین نکته در طراحی وب سایت های تفریحی توجه به اصول سئو است به گونه ای که سایت طراحی شده در نتایج موتورهای جستجو از رتبه خوبی برخوردار بوده و بازدید کنندگان زیادی داشته باشد . در این صورت مشتریان زیادی جهت سفارش تبلیغات با مدیریت سایت تماس خواهند گرفت .

کلیه حقوق سایت برای گروه فناوری اطلاعات آروا محفوظ می باشد © 1388-1395