طراحی سایت پرسش و پاسخ

امروزه اکثر مردم راه آسان تر را انتخاب می کنند و با جستجوی سوال خود در اینترنت به سرعت به پاسخ خود می رسند. طراحی سایت پرسش و پاسخ، کار را برای کاربران اینترنتی راحت تر کرده است.

طراحی سایت پرسش و پاسخ :

سایت های پرسش و پاسخ بستر مناسبی برای یافتن تمامی سوالات کاربران است. یک وب سایت پرسش و پاسخ جایی است که مردم به راحتی سوالات خود را مطرح کرده و ظرف مدت کوتاهی پاسخ سوال خود را دریافت می کنند. طراحی وب سایت پرسش و پاسخ باید به گونه ای باشد که در آن کاربران به راحتی بتوانند سوال خود را بپرسند و یا به سوالات بقیه کاربران پاسخ دهند. دسته بندی موضوعات مختلف در طراحی وب سایت پرسش و پاسخ از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این کار باعث می شود کاربران سوالات و پاسخ های موجود در سایت را خوانده و راحت تر به پاسخ سوال خود دست پیدا کنند.

دیگر نکته ای که در طراحی سایت پرسش و پاسخ بسیار مهم است این است که سئو سایت بالایی داشته باشد تا کاربرانی که سوالات خود را در گوگل یا سایت های جستجوگر دیگر جستجو می کنند، این سایت را در نتایج جستجو مشاهده کرده و به بازدید از آن برای گرفتن پاسخ سوال خود بپردازند.

پرسش و پاسخ در انجمن های سایت های مختلف نیز انجام می گیرد. اما یافتن پاسخ در این انجمن ها در اکثر مواقع دشوار است. یک وب سایت پرسش و پاسخ با رابط کاربری ساده و زیبا، بسیار بسیار موثر تر از انجمن هاست.

بعضی از سایتهای پرسش و پاسخ ساختار بندی مناسبی ندارند و در برخی مواقع باعث سردرگمی کاربران که به دنبال سوالات خود هستند ، می شود . درحالی که هدف این گونه سایت ها محیطی آرام برای پاسخ گویی تخصصی به پرسشها ی کاربران در زمینه های موجود می باشد ، که با رعایت نکات طراحی حرفه ای و اصولی می توان به این هدف دست یافت .

کلیه حقوق سایت برای گروه فناوری اطلاعات آروا محفوظ می باشد © 1388-1395